Fabuła Kryminalnych

Akcja serialu „Kryminalni” rozgrywa się w Warszawie. Fabuła toczy się wokół pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego. Na czele zespołu dochodzeniowego stoi doświadczony nadkomisarz Adam Zawada. Fachu od niego uczy się równie utalentowany detektyw - młody podkomisarz Marek Brodecki odznacza się rzetelnością i odpowiedzialnością. Trudy zawodu policjanta poznaje także świeżo upieczona podkomisarz. Basia Storosz zaraz po ukończony szkoły rozpoczyna pracę w Wydziale Kryminalnym, gdzie musi się wykazać.

Młodzi policjanci nabywają zawodowego szlifu za sprawą rad Adama Zawady, który przez wiele lat swojej pracy rozwiązał setki kryminalnych zagadek. Sukcesy w Wydziale Kryminalnym sprawiły, że Zawada należy do grona najlepszych stołecznych gliniarzy, a przełożeni wybaczają mu jego niekonwencjonalne metody działania. Niejednokrotnie „Kryminalni” działają na granicy prawa, by sprawiedliwości stała się zadość.

kryminalni

Serial „Kryminalni” wypełniają intrygi, policyjne śledztwa i niespodziewane zwroty akcji. Tempo bywa zabójcze, a prawda szokująca. Najważniejszą zasadą ekipy jest ukaranie winnego za popełnione zbrodnie. Klasyczny serial kryminalny osadzono w polskich realiach, a każdy odcinek to nowa zbrodnia i nowe śledztwo. „Kryminalni” przeciwdziałają bezkarności bandytów, dbając o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców stolicy. Serialowe sprawy kryminalne bardzo często oparte są na autentycznych aktach śledczych.