Znane seriale a moda

Naśladownictwo jest jedną z cech, jakimi wykazują się ludzie przebywający w większych grupach. Nasila się ono, jeśli możemy obserwować osoby, które bardzo lubimy.

A jak lubiane przez nas postaci filmowe wpływają na naszą garderobę? „Dynastia” była niekwestionowaną królową mydlanych oper. Wielbicielki Carringtonów chętnie tapirowały włosy, używały intensywniejszych odcieni kosmetyków do malowania, a dodatkowo, nie gardziły kapeluszami i rękawiczkami w stylu Alexis.

Jednym ze starszych seriali, które przez pewien czas wpływały na zawartość szaf nastolatków było „Beverly Hills 90210”. Koszule w stylu Dylana albo Stevena, spodnie podobne do tych zwężanych z wysokim stanem noszonych przez Brendę albo bardzo dziewczęce sukienki Kelly były prawdziwymi hitami! Dziś nie są już modne, ale miło jest powspominać te lata, gdy oddalibyśmy wszystko, by móc wyglądać tak, jak bohaterowie ulubionego serialu.

kryminalni

Dzisiaj rolę „Beverly Hills” przejęła „Plotkara”. Nastolatki chętnie wzorują się na stylu prezentowanych w niej postaci. Ally McBeal i jej znajomi z pracy uczyli nas natomiast, jak elegancko wyglądać w dużych korporacjach i mniejszych firmach. To właśnie stąd możemy czerpać wiedzę o firmowym dress codzie, zanim rozpoczniemy pierwszą w życiu pracę.

Więcej luzu prezentowali „Przyjaciele”. Tych 6 osób sprawiało, że praktycznie każdy telewidz mógł znaleźć tu coś dla siebie. Odmienne style pozwalały dopasować do siebie to, co najbardziej opowiadało naszemu charakterowi. I praktycznie zawsze było to modne. Inne trendy przedstawiały też postaci z „Seksu w wielkim mieście”. Warto tu zwrócić uwagę głównie na ciekawie dopasowane dodatki.